Perły Mozambiku z ligowym triumfem

Przedostatnia kolejka ligowa wyłoniła mistrza Darłowskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej. Została nim drużyna Pereł Mozambiku, która zdobyła komplet punktów, wygrywając 8 : 6 po wyrównanej walce w meczu z Asami z A-klasy. W tym meczu strzeleckim instynktem popisał się Marcin Łańko zdobywając dla Pereł cztery bramki. Dodatkowo dwie bramki dorzucił Artur Maciąg i po jednej Kamil Włodarczyk oraz Tobias Basałaj. Dla pokonanych dwukrotnie trafiali Drewienkowski oraz Wiernicki, a po razie Gut oraz Kuzemczak. Zwycięstwo Pereł w ligowych rozgrywkach wynika z trzech punktów przewagi, która sprawia, że nawet w przypadku porażki w ostatniej kolejce będą mieli lepszy bilans bezpośredni z Błękitnymi Stary Jarosław (wygrana 6:5)

Bardzo wysokim zwycięstwem swój pojedynek zakończył Blachotrapez ogrywając 10:1 juniorów Darłovii Darłowo. Łupem bramkowym podzielili się trzej zawodnicy Adrian Walczuk (5 trafień), Arkadiusz Nowak (3 trafienia) oraz Dariusz Misiura (2 gole). Honorową bramkę dla pokonanych zdobył Karol Kalinowski.

Kolejne okazałe zwycięstwo odnieśli także Błękitni Stary Jarosław ogrywając Lark Darłowo 9 : 4. Ponownie dorobek strzelecki powiększył Krzysztof Kobalczyk, pewnie zmierzający po tytuł najlepszego strzelca. Tym razem trafił sześciokrotnie. Dwukrotnie do bramki trafił ponadto Adrian Duszkiewicz oraz raz Hubert Kolanek. Dla Lark Darłowo trzy bramki zdobył Michał Lach, a raz piłka znalazła drogę do siatki po uderzeniu Bartkowiaka.

Drugi walkower z rzędu oddali piłkarze KS Łącko, tym razem nie stawiając się na pojedynek z El Balon.

Do rozegrania pozostała ostatnia kolejka spotkań, która w całości odbędzie się na Stadionie Miejskim przy ul. Sportowej 1. Wszystkie drużyny zapraszamy na godzinę 19:00, gdzie rozgrywane będą równocześnie po dwa mecze. Po zakończeniu ostatnich nastąpi zakończenie rozgrywek.

Wyniki 6 kolejki:

Darłovia - Juniorzy 1:10 Blachotrapez
KS Łącko 0:3* El Balon Darłowo
Perły Mozambiku 8:6 Asy z A-klasy
Lark Darłowo 4:9 Błękitni S.J.

Ostatnia kolejka (20.05.2019 r.) g. 18:00

KS Łącko - : - Darłovia - Juniorzy
El Balon Darłowo - : - Lark Darłowo
Asy z A-klasy - : - Błękitni S.J.
Blachotrapez - : - Perły Mozambiku

1. Krzyszof Kobalczyk [Błękitni S.J.] - 21 bramek
2. Arkadiusz Nowak [Blachotrapez], Mirosław Stermach [Perły Mozambiku] - 9 bramek
3. Adrian Walczuk [Blachotrapez], Kamil Michalski [Błękitni S.J.] - 8 bramek