Błękitni Stary Jarosław górą w meczu kolejki

Piątą kolejkę rozgrywek Darłowskiej Amatorskiej Piłki Nożnej rozpoczął mecz dwóch drużyn, które nie mały na swoim koncie żadnych punktów. W pojedynku pomiędzy Lark Darłowo i juniorami Darłovii Darłowo, górą okazali się młodsi zawodnicy, którzy wygrali 6 : 4 po dwóch bramkach Gracjana Megera i jednych trafieniach Karola Kalinowskiego, Aleksandra Orzechowskiego, Adriana Brzeziny oraz Przemysława Anuszkiewicza. Dla pokonanych dwukrotnie trafił Wojciech Bartkowiak, raz Patryk Olejniczak, a czwarta bramka to samobójcza juniora Darłovii Darłowo.

W drugim poniedziałkowym meczu El Balon po trafieniach Bogdana Meresińskiego oraz Bartosza Lichockiego pokonał 2 : 1 Asów z A-klasy, dzięki czemu zrównali się z rywalem punktami w ligowej tabeli. Dla pokonanej drużyny bramkę zdobył Dawid Kosiorek.

Niestety nie odbył się trzeci zaplanowany mecz. Perły Mozambiku tym samym bez gry otrzymali 3 punkty, w związku z nie pojawieniem się zawodników KS Łącko.

Zdecydowanie najciekawiej zapowiadał się ostatni z pojedynków. Sąsiedzi z ligowej tabeli czyli Błękitni Stary Jarosław oraz Blachotrapez walczyli o zachowanie szansy na końcowy ligowy triumf i zdecydowanie lepsi okazali się piłkarze ze Starego Jarosławia wygrywając 6 : 1. Ponownie dał o sobie znać najlepszy strzelec rozgrywek - Krzysztof Kobalczyk, który trzykrotnie pokonał bramkarza rywali. Po jednym trafieniu dorzucili jeszcze Łukasz Czarnuch, Kamil Michalski i Hubert Kolanek. Dla Blachotrapezu honorowe trafienie zaliczył Emil Misiura.

Wyniki 5 kolejki:

Lark Darłowo 4:6 Darłovia - Juniorzy
El Balon Darłowo 2:1 Asy z A-klasy
KS Łącko 0:3 Perły Mozambiku
Blachotrapez 1:7 Błękitni S.J.

Zestaw par 6 kolejki: (13.05.2019 r.):

g.18:00 Darłovia - Juniorzy - : - Blachotrapez
g. 18:40 KS Łącko - : - El Balon Darłowo
g. 19:20 Perły Mozambiku - : - Asy z A-klasy
g. 20:00 Lark Darłowo - : -Błękitni S.J.

1. Krzyszof Kobalczyk [Błękitni S.J.] - 15 bramek
2. Mirosław Stermach [Perły Mozambiku] - 9 bramek
3. Kamil Michalski [Błękitni S.J.] - 8 bramek
4. Kamil Sztaba [El Balon Darłowo] - 7 bramek