DALPN rozpoczęła zimowe granie

W środę 19 stycznia zainaugurowane zostały rozgrywki Darłowskiej Amatorskiej ligi Piłki Nożnej. To trzecia edycja rozgrywek, która z różnych względów na wznowienie musiała czekać od 2019 roku. Spotkania rozgrywane będą w systemie mecz - rewanż, w wymiarze 2x20 minut. Podobnie jak w poprzedniej edycji wysoki poziom sędziowania zapewnia Marcin Bojaryn - Sedzia Okręgowej na sezon 2021/2022. W obecnych rozgrywkach udział bierze 6 drużyn, a wśród nich:

Młoda Darłovia 0 - 7 Blachotrapez

Bramki: Bartkowiak x 3, Misiura Dariusz, Misiura Emil, Fryc, Walczuk (Blachotrapez)

Kary minutowe: Wyrosławski - 2 minuty (Młoda Darłovia)

Od pierwszych minut spotkania wyraźną przewagę posiadali piłkarze Blachotrapezu, której trzon stanowią zawodnicy LZS Kowalewice. Bardziej doświadczeni zawodnicy zdominowali plac gry, nie pozwalając na wiele zawodnikom Młodej Darłovii. Szybkie otwarcie meczu, a następie konsekwentna gra sprawiła, że drużyna Blachotrapezu siedmiokrotnie umieściła piłkę w bramce strzeżonej przez Kacpra Śliwińskiego. Hattrickiem popisał się Wojciech Bartkowiak, tym samym już od pierwszej kolejki uplasował się w czołówce ligowych strzelców. Gospodarze, próbowali zdobyć chociażby honorową bramkę, ale bardzo dobrze w bramce spisywał się Damian Tornow, będąc jedynym bramkarzem, który w pierwszej kolejce spotkań zachował czyste konto.

Skład Młodej Darłovii: Śliwiński - Tyfel Adrian, Rynkowski, Masternak, Kaproń, Wyrosławski, Synkiewicz, Dąbski

Skład Blachotrapezu: Tornow - Misiura Emil, Misiura Dariusz, Fryc, Wołyniec, Walczuk, Bartkowiak

El Balon 1 - 6 Wieża II Postomino

Bramki: Płuciennik (El Balon) - Gołaszewski x 4, Walentynowicz x 2

Pojedynek pomiędzy drużyną El Balon, a rezerwami Wieży Postomino przez długie minuty miało bardzo wyrównany przebieg. Wynik otworzyli zawodnicy El Balon za sprawą Arkadiusz Płuciennika, ale zanim zdążyli nacieszyć się prowadzeniem do wyrównania doprowadził Szymon Gołaszewski. To właśnie ten zawodnik okazał się katem, który z zimną krwią wykończył jeszcze trzy kolejne dogodne okazje podbramkowe, dzięki czemu po pierwszej kolejce spotkań został liderem tabeli strzelców. Kolejne dwie bramki dołożył jeszcze Miłosz Walentynowicz co oznaczało, że mecz, który przez długi czas miał wyrównany przebieg, finalnie zakończył się przekonującym zwycięstwem Wieży II.

Skład El Balon: Kołodziejski - Tyfel Paweł, Meresiński, Płuciennik, Stanecki, Tarnionek, Skok, Wojciechowski, Dąbrowski

Skład Wieży II: Brauer - Nowak, Matelak Tomasz, Matelak Marcin, Walentynowicz, Gołaszewski, Jakubik, Staszczak, Winiarski,

Błękitni Stary Jarosław 4 - 4 Stara Darłovia

Bramki: Michalski x 2, Czarnuch x 2 - Szopiński x 2, Maciąg, Stermach

Na wstępie za ten mecz wielkie brawa za sportową postawę należą się zawodnikom Błękitnych. Ostatni mecz pierwszej kolejki od samego początku zapowiadał się na wyrównane spotkanie. Niestety, już na stracie rozgrywek problemy kadrowe nie ominęły Starej Darłovii, co sprawiło, że zabrakło im jednego zawodnika do skompletowania pełnego składu. Widząc taki obrót wydarzeń zawodnicy Błękitnych zdecydowali się desygnować do gry jednego zawodnika mniej, co sprawiło, że mecz miał bardzo wyrównany przebieg od pierwszej do ostatniej minuty. Błękitni prowadzeni przez 4-ligowców - Michalskiego, Kulona oraz Sosińskiego natrafili na opór ze strony doświadczonych zawodników Starej Darłovii. Wzajemna wymiana ciosów sprawiła, że szala zwycięstwa co chwilę przechylała się na każdą ze stron, a dodatkowo nie brakowało składnych akcji i efektownych trafień. Ostatnia bramka w tym meczu padła na dwie minuty przed końcem, a tuż przed końcem swoje szanse na rozstrzygnięcie losów meczu mieli Michalski oraz Głuszek. Pojedynek Błękitnych i Starej Darłovii to zdecydowanie najciekawsze ze spotkań, a poziom tego meczu zwiastuje jeszcze wiele emocji w kolejnych meczach.

Skład Błękitnych: Duszkiewicz Adrian - Ordak Sławomir, Michalski Kamil, Kulon, Sosiński, Czarnuch, Ordak Dominik, Głuszek

Skład Starej Darłovii: Polakowski - Głuszek, Szopiński, Maciąg, Stermach