Drugi sezon DALPN zakończony

Zakończyły się rozgrywki w drugim sezonie Darłowskiej Amatorskie Ligi Piłki Nożnej. Tym razem spotkania zostały rozegrane z tygodniowym poślizgiem na Euroboisku przy ul. Sportowej. Podobnie jak w dwóch wcześniejszych kolejkach nie pojawiła się drużyna KS Łącko, oddając walkowerem trzeci kolejny mecz.

W pierwszym poniedziałkowym meczu El Balon rozbił LARK Darłowo 11 : 0. Łupem bramkowym podzielili się Arkadiusz Płuciennik (3 bramki), Bogdan Meresiński (3 bramki), Rafał Papierowski (2 bramki), Stanisław Kolański (2 bramki) oraz Paweł Tyfel.

Także w drugim meczu od początku zarysowała się różnica w poziomie gry. Tym razem wicelider rozgrywek - Błękitni Stary Jarosław pokonali Asów z A-klasy 12:3. Ponownie strzelecki instynkt zademonstrował Krzysztof Kobalczyk pięciokrotnie trafiając do siatki rywali. Podobnym osiągnięciem popisał się Kamil Michalski, a po jednym dołożyli jeszcze Tomasz Sosiński oraz Marcin Struski. Dla pokonanych wszystkie trafienia zanotował Hubert Wiernicki.

Najciekawiej zapowiadał się ostatni z pojedynków. Drużyna Pereł Mozambiku mierzyła się z Blachotrapezem, który walczył o utrzymanie 3 miejsca w tabeli. Od początku spotkania skuteczniejsi byli liderzy rozgrywek, którzy za sprawą trzech bramek Stermacha oraz po jednej Maciąga i Basałaja wyszli na prowadzenie 5 : 0. Końcówka należała do rywali, którzy po dwóch bramkach samobójczych Basałaja zmniejszyli rozmiary porażki.

Wygrana Pereł Mozambiku oraz El Balon sprawiły, że to właśnie ta druga drużyna w ostatecznym rozrachunku zajęła trzecie miejsce w ligowej tabeli. Druga lokata przypadła Błękitnym Stary Jarosław, którzy w pierwszej kolejce ulegli Perłom Mozambiku i to właśnie ten wynik zadecydował o końcowych lokatach.

Klasyfikację najlepszych strzelców bezapelacyjnie wygrał Krzysztof Kobalczyk z Błękitnych Stary Jarosław zaliczając 26 trafień. O połowę trafień mniej zaliczył jego kolega z drużyny - Kamil Michalski, spychając po ostatniej kolejce na trzecią pozycję Mirosława Stermacha z Pereł Mozambiku (12 trafień).

Należy zwrócić uwagę na wyjątkowo "czyste" granie praktycznie we wszystkich meczach. Każde ze spotkań prowadzone było w duchu "fair play" nad czym pieczę sprawował sędzia Marcin Bojaryn, w ostatniej kolejce wspierany przez Jerzego Szeląga.

Indywidualne wyróżnienia: (Najlepsi w poszczególnych drużynach):

Perły Mozambiku - Marcin Łańko

Błękitni Stary Jarosław - Kamil Michalski

El Balon - Kamil Sztaba

Blachotrapez - Arkadiusz Nowak

Asy z A-klasy - Krzysztof Drewienkowski

Lark Darłowo - Wojciech Bartkowiak

Darłovia - Juniorzy Młodsi - Aleksander Orzechowski, Karol Kalinowski

Wyniki ostatniej kolejki:

Blachotrapez 2:5 Perły Mozambiku
Asy z A-klasy 3:12 Błękitni S.J.
KS Łącko 0:3* Darłovia - Juniorzy
El Balon Darłowo 11:0 Lark Darłowo

1. Krzyszof Kobalczyk [Błękitni S.J.] - 26 bramek
2. Kamil Michalski [Błękitni S.J.] - 13 bramek
3. Mirosław Stermach [Perły Mozambiku] - 12 bramek
4. Arkadiusz Nowak [Blachotrapez] - 9 bramek
5. Adrian Walczuk [Blachotrapez], Hubert Wiernicki [Asy z A-klasy] - 8 bramek
6. Tobiasz Basałaj [Perły Mozambiku], Kamil Sztaba [El Balon Darłowo] - 7 bramek

Największe brawa należą się oczywiście inicjatorowi rozgrywek - Krzysztofowi Jasiewiczowi, który wspólnie z Tomaszem Szkatulskim zadbali, aby DALPN najpierw została reaktywowana, a następnie na wysokim poziomie zaliczyła pełny sezon, łącznie z uroczystym zakończeniem rozgrywek na stadionie przy ul. Sportowej 1.

Wypada mieć tylko nadzieję, że po letniej przerwie liga ponownie ruszy pełną parą w równie licznym, a najlepiej i jeszcze większym zestawieniu.