Liderzy nie zwalniają tempa

Wygranymi drużyn, które wspólnie znajdują się na czele ligowej tabeli DALPN zakończyła się szósta seria gier. Tym samym w tabeli pozostał status quo i na wyłonienie samodzielnego lidera poczekamy do kolejnej kolejki, w której drużyny Błękitnych Stary Jarosław i Wieży II Postomino zmierzą się ze sobą.

W szóstej kolejce zmierzyły się ze sobą:

Młoda Darłovia 3 - 7 Blachotrapez

Bramki: Anuszkiewicz x 2, Mikhailenko (Młoda Darłovia) - Arkadiusz Nowak x 6, Basałaj (Blachotrapez)

Kary minutowe: Dariusz Misiura - 2 minuty (Blachotrapez)

Pojedynek pomiędzy Młodą Darłovią, starającą się zdobyć pierwsze punkty w rozgrywkach, a Blachotrapezem próbującym utrzymać kontakt z ligową czołówką miał wyrównany przebieg. Zdecydowanie lepsza postawa młodych Darłowiaków sprawiła, że wynik przez długi czas był sprawą otwartą. Niestety podobnie jak i w poprzednich meczach, tak i tym razem znalazł się zawodnik, który okazał się ich katem. Kunsztem strzeleckim popisał się Arkadiusz Nowak sześciokrotnie pokonując Kacpra Śliwińskiego i właśnie świetna postawa napastnika Blachotrapezu sprawiła, że mecz zakończył się dla nich pewnym zdobyciem trzech punktów.

Skład Młodej Darłovii: Śliwiński - Rynkowski, Tyfel Adrian, Dąbski, Wyrosławski, Kaproń, Anuszkiewicz, Masternak, Mikhailenko

Skład Blachotrapezu: Tornow - Misiura Emil, Misiura Dariusz, Nowak Arkadiusz, Wołyniec, Włodarczyk, Kaleta, Ordak Emil, Basałaj

El Balon 5 - 6 Wieża II Postomino

Bramki: Wojciechowski x 2, Płuciennik x 2, Skok (El Balon) - Staszczak x 2, Gołaszewski x 2,Walentynowicz, Matelak Marcin (Wieża II)

Kary minutowe: Skok - 2 minuty (El Balon) / Matelak Tomasz - 2 minuty (Wieża II)

Wieża II Postomino, jak przystało na współlidera rozgrywek, do meczu z El Balon przystępowała w roli zdecydowanego faworyta. Nie oznaczało to, że końcowe rozstrzygnięcie było z góry pewne, a wprost przeciwnie ... po 40 minutach grania bardzo bliscy sprawienia niespodzianki byli ambitni piłkarze El Balon, którzy do końcowego gwizdka dążyli do wyrównania stanu meczu. Niestety finalnie bramki Wojciechowskiego, Płuciennika i Skoka, okazały się niewystarczające na drużynę Wieży II, w której kolejne swoje trafienia zaliczył m.in. Szymon Gołaszewski, wicelider klasyfikacji strzelców.

Skład Wieży II: Iwaniec - Matelak Marcin, Matelak Tomasz, Gołaszewski, Kmieciak, Walentynowicz, Staszczak,

Skład El Balon: Muller - Meresiński, Płuciennik, Tyfel Paweł, Wojciechowski, Michalski, Stanecki, Kołodziejski, Maroń

Błękitni Stary Jarosław 5 - 0 Stara Darłovia

Bramki: Michalski Kamil x 3, Sosiński, Kolanek (Błękitni Stary Jarosław)

W ostatnim ze spotkań swoje wyrachowanie i lepsze przygotowanie kondycyjne zademonstrowali zawodnicy Błękitnych Stary Jarosław, pewnie pokonując Starą Darłovię. Jeszcze do przerwy utrzymywał się wynik bezbramkowy i każda ze stron mogła objąć prowadzenie w tym meczu. Po przerwie i pierwszym trafieniu w wykonaniu Kamila Michalskiego, Stara Darłovia pozwoliła się wypunktować, tracąc kolejne bramki po szybkich kontrach rywali. Darłowianom wyraźnie zabrakło świeżego oddechu w postaci zmian, co miało przełożenie na niemożliwość utrzymania szybkiego tempa gry, jakie od początku meczu narzuciły obie drużyny .

Skład Błękitnych: Duszkiewicz Adrian - Michalski, Sosiński, Ordak Dominik, Ordak Sławomir, Kolanek, Struski

Skład Starej Darłovii: Bury - Szopiński, Zawada, Stermach, Wiernicki, Dudek

10 - Nowak Arkadiusz (Blachotrapez)

6 - Głuszek (Stara Darłovia), Anuszkiewicz (Młoda Darłovia), Walentynowicz (Wieża II)