Darłowska Amatorska Liga Piłki Nożnej na półmetku

Zakończyła się pierwsza seria spotkań Darłowskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej. Po pierwszych pięciu rozegranych kolejkach na czele znajdują się drużyny Błękitnych Stary Jarosław oraz Wieży Postomino z dorobkiem 10 punktów, a tuż za nimi, w grupie pościgowej, Blachotrapez oraz Stara Darłovia mając na koncie 8 punktów. W dalszym ciągu żadna z drużyn nie potrafi odskoczyć od rywali, co zwiastuje zaciekłą rywalizację do ostatniej kolejki. Runda rewanżowa już za tydzień.

W piątej kolejce zmierzyły się ze sobą:

Błękitni Stary Jarosław 19 - 1 Młoda Darłovia

Bramki: Michalski x 14, Ordak Dominik x 3, Ordak Sławomir (Błękitni), Rynkowski - bramka samobójcza / Anuszkiewicz (Młoda Darłovia)

Mecz bez historii ... który zapisał się w annałach ligi z co najmniej dwóch powodów. Po pierwsze jako najwyższa wygrana odniesiona w Darłowskiej Amatorskiej Lidze Piłki Nożnej, a po drugie ze względu na Kamila Michalskiego, który trafiając CZTERNASTOKROTNIE wyśróbował rekord, do którego nieprędko ktokolwiek się zbliży. A co meczu to wynik w pełni oddaje różnicę klas jaka tego dnia dzieliła drużyny i to praktycznie w każdym aspekcie piłkarskiego rzemiosła.

Skład Błękitnych: Duszkiewicz Adrian - Michalski, Sosiński, Ordak Dominik, Ordak Sławomir, Kolanek, Struski

Skład Młodej Darłovii: Śliwiński - Rynkowski, Tyfel Adrian, Dąbski, Wyrosławski, Kaproń, Anuszkiewicz, Masternak, Kilanowski

Blachotrapez 2 - 2 Wieża II Postomino

Bramki: Nowak Arkadiusz, Misiura Dariusz (Blachotrapez) - Nowak Marek, Gołaszewski (Wieża II)

Pojedynek lidera z drużyną z aspiracjami do walki o wygranie ligi zwiastował wyrównany poziom i taki był przebieg tego meczu. Blachotrapez szybko wyszedł na dwubramkowe prowadzenie po trafieniach Dariusza Misiury oraz Arkadiusza Nowaka i starał się kontrolować boiskowe wydarzenia. Zawodnicy Wieży nie zamierzali jednak żegnać się z pozycją ligowego lidera i usilnie dążyli do rozstrzygnięcia meczu na swoją korzyść. Ich ambitna postawa pozwoliła na doprowadzenie do wyrównania, a do siatki trafiali Gołaszewski oraz Marek Nowak. Końcowy podział punktów z jednej strony nie krzywdzi żadnej ze stron, a drugiej pozostawia im spory niedosyt, bo okazji do rozstrzygnięcia meczu na swoją korzyść nie brakowało.

Skład Blachotrapezu: Tornow - Misiura Emil, Misiura Dariusz, Nowak Arkadiusz, Wołyniec, Włodarczyk, Kaleta, Walczuk

Skład Wieży II: Iwaniec - Matelak Marcin, Gołaszewski, Kmieciak, Walentynowicz, Staszczak, Winiarski, Nowak Marek, Jakubik, Brauer

El Balon 3 - 5 Stara Darłovia

Bramki: Sztaba x 2, Meresiński (El Balon) - Głuszek x 2, Wiernicki, Stermach, Zawada (Stara Darłovia)

W ostatnim ze środowych spotkań zmierzyły się dwie drużyny posiadające doświadczonych zawodników w swoich kadrach i chociażby z tego powodu było pewne, że mecz będzie stał na odpowiednio wysokim poziomie. Pomimo trudnych warunków pogodowych drużyny sprostały zadaniu i praktycznie do końcowego gwizdka sędziego można było oglądać bardzo wyrównaną rywalizację. Jeszcze na kilka minut przed końcem gry utrzymywał się wynik remisowy, ale tym razem skuteczniejsi w końcowej fazie gry okazali się piłkarze Starej Darłovii trafiając dwukrotnie w krótkim odstępie czasu i dzięki temu ponownie włączając się do walki o wygranie ligi.

Skład El Balon: Muller - Meresiński, Płuciennik, Sztaba, Tyfel Paweł, Wojciechowski, Kolański, Michalski

Skład Starej Darłovii: Bury - Szopiński, Jasiewicz, Zawada, Stermach, Wiernicki, Głuszek, Dudek

6 - Głuszek (Stara Darłovia),

5 - Szopiński (Stara Darłovia), Walentynowicz (Wieża II), Nowak Marek (Wieża II), Ordak Dominik (Błękitni)