Wieża II i Błękitni nie zwalniają tempa

W ósmej kolejce gier Darłowskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej nie rozgrywany był mecz w którym zmierzyły by się ze sobą liderujące drużyny. Z tego też powodu cała trójka przystępowała do swoich pojedynków w roli faworyta oraz z nadzieją na zgarnięcie kompletu punktów. Finalnie, po porażce Blachotrapezu, ponownie na czele znajdują się drużyny Błękitnych Stary Jarosław oraz Wieży II Postomino.

W ósmej kolejce zmierzyły się ze sobą:

Młoda Darłovia 4 - 5 Wieża II Postomino

Bramki: Wyrosławski x 2, Mikhailenko, Dąbski (Młoda Darłovia) - Walentynowicz x 3, Nowak Marek x2 (Wieża II)

Kary: Tomasz Matelak - 2 minuty (Wieża II).

Zdecydowanie najlepszy mecz Młodej Darłovii w obecnym sezonie, która była bardzo bliska sprawienia sporej niespodzianki. Ambitna gra młodych zawodników mogła być nagrodzona w ostatnich minutach meczu, ale Rynkowskiemu zabrakło precyzji w uderzeniach z dystansu. W szeregach Wieży II widoczny był brak bramkostrzelnego Gołaszewskiego, a pod jego nieobecność ciężar zdobywania bramek spoczął na Miłoszu Walentynowiczu oraz Marku Nowak. Wieża w kolejnym ze swoich pojedynków pokazała, że potrafi punktować pomimo słabszej dyspozycji i w dalszym ciągu nie zamierza rezygnować z walki o końcowy triumf.

Skład Młodej Darłovii: Anuszkiewicz - Rynkowski, Tyfel Adrian, Wyrosławski, Dąbski, Mikhailenko

Skład Wieży II: Iwaniec - Matelak Marcin, Matelak Tomasz, Walentynowicz, Jakubik, Nowak, Kmeciak

Błękitni Stary Jarosław 9 - 3 El Balon

Bramki: Michalski x 4, Kolanek x 2, Czarnuch x 2, Ordak Dominik (Błękitni) - Wojciechowski x 3 (El Balon)

Mecz Błękitnych z El Balon dla drużyny ze Starego Jarosławia był kolejnym w którym nie mogli pozwolić sobie na stratę punktów. Początek spotkania potwierdzał przedmeczowy scenariusz, a Błękitni bardzo szybko objęli dwubramkowe prowadzenie. To jednak nie podłamało rywali i po dwóch trafieniach Wojciechowskiego piłkarze El Balon zdołali doprowadzić do wyrównania. I zapewne takim wynikiem zakończyłaby się pierwsza połowa gdyby nie trafienie z dystansu Huberta Kolanka, który "ściągnął pajęczynę" z bramki strzeżonej przez Kołodziejskiego. Druga część meczu należała już zdecydowanie do Błękitnych. Głównie za sprawą Kamila Michalskiego, który dołożył kolejne cztery bramki do swojego strzeleckiego dorobku i ponownie za jego sprawą Błękitni zgarnęli komplet punktów.

Skład Błękitnych: Turos Sebastian - Michalski Kamil, Sosiński, Ordak Dominik, Ordak Sławomir, Kolanek, Czarnuch, Dróżdż

Skład El Balon: Kołodziejski - Meresiński, Tyfel Paweł, Wojciechowski, Michalski Radomir, Dąbrowski, Skok, Maroń, Stanecki

Stara Darłovia 6 - 2 Blachotrapez

Bramki: Stermach x 4, Szopiński, Wołyniec - bramka samobójcza (Stara Darłovia) - Kaleta, Nowak Arkadiusz (Blachotrapez)

Mecz zapowiadał się na najbardziej wyrównany w tej serii gier. Stara Darłovia, pomimo że zajmuje 4 miejsce to do Blachotrapezu traciła tylko 3 punkty i była to ostatnia szansa dla doświadczonych zawodników, aby powalczyć o miejsce w pierwszej trójce na koniec rozgrywek. Blachotrapez jak przystało na współlidera lepiej rozpoczął mecz i po błędzie Szopińskiego, szybko bramkę zdobył Karol Kaleta. Odpowiedź nastąpiła bardzo szybko i po nieszczęśliwym zagraniu Przemysława Wołyńca, który pokonał swojego bramkarza ponownie był remis. W kolejnych minutach ponownie cios za cios. Tym razem po trafieniu Stermacha szybko odpowiedział Arkadiusz Nowak. Następne minuty należy już jednak do Starej Darłovii. Pomimo kontuzji Prędkiego i braku możliwości rotowania składem pokazali, że potrafią wypunktować rywala konsekwentną grą. Uważna gra w obronie i dobre operowanie futbolówką pozwoliło Stermachowi jeszcze trzykrotnie wykończyć dokładane zagrania partnerów. Swoje trafienie dołożył jeszcze Szopiński i to Stara Darłovia cieszyła się ze zdobycia trzech punktów.

Skład Starej Darłovii: Bury - Szopiński, Zawada, Stermach, Głuszek, Prędki, Maciąg

Skład Blachotrapezu: Tornow - Misiura Dariusz, Nowak Arkadiusz, Wołyniec, Kaleta, Walczuk, Malinowski

11 - Nowak Arkadiusz (Blachotrapez)

10 - Stermach (Stara Darłovia),