Stara Darłovia oraz Błękitni na czele

Za nami druga kolejka rozgrywek Darłowskiej Amatorskiej ligi Piłki Nożnej, która potwierdziła, że drużyny prezentują bardzo wyrównany poziom. Dość powiedzieć, że po dwóch rozegranych spotkaniach żadna z drużyn nie ma kompletu punktów, zarówno Wieża II jak i Blachotrapez, które efektownie rozpoczęły rozgrywki tym razem schodziły z boiska bez zdobyczy punktowych.

W drugiej kolejce zmierzyły się ze sobą:

Młoda Darłovia 6 - 13 Stara Darłovia

Bramki: Anuszkiewicz x 3, Kalinowski x2, Masternak (Młoda Darłovia) - Głuszek x 4, Wólczyński x 4, Szopiński x 2, Dudek x 2, Maciąg (Stara Darłovia)

W pierwszej kolejce problemy kadrowe dosięgły Starą Darłovię. Tym razem los ten spotkał Młodą Darłovię. Problemy zdrowotne, nieobecności związane z COVID-19 sprawiły, że najmniej doświadczona drużyna była w stanie desygnować do gry zaledwie 4 zawodników. To też sprawiło, że Stara Darłovia wyszła w podobnym zestawieniu i na boisku nie brakowało przestrzeni i pola do gry. Efektem ... 19 zdobytych bramek, sporo udanych indywidualnych akcji ... i co najważniejsze kolejny dowód na to, że czasami wynik staje się sprawą drugorzędną, a ważniejszy jest sam udział i zaangażowanie pozostawione na boisku, co zawodnicy Młodej Darłovii pokazali od pierwszej do ostatniej minuty gry.

Skład Młodej Darłovii: Masternak -  Masternak, Anuszkiewicz, Dąbski

Skład Starej Darłovii: Bury - Głuszek, Dudek, Wólczyński, Maciąg, Sawa, Szopiński

Wieża II Postomino 2 - 5 Błękitni Stary Jarosław

Bramki: Gołaszewski, Winiarski (Wieża II) - Michalski x 2, Duszkiewicz Karol x 2, Ordak Dominik (Błękitni)

Kary minutowe: Matelak Tomasz - 2 minuty (Wieża II), Duszkiewicz Karol - 2 minuty (Błękitni)

Spotkanie zapowiadało się na hit 2 kolejki i był to zdecydowanie najbardziej wyrównany mecz w tej kolejce ... co nie do końca odzwierciedla wynik spotkania. Do 38 minuty gry na tablicy wyników utrzymywał się wynik 2 : 2, a żadna ze stron nie potrafiła zdominować przeciwnika. Duża w tym zasługa bramkarzy, którzy swoimi interwencjami kilkakrotnie uratowali swoje drużyny od straty bramki. W końcówce meczu szansę na rozstrzygnięcie meczu miał najskuteczniejszy zawodnik ligi - Gołaszewski, uderzając z rzutu wolnego, ale znakomitą interwencją popisał się Adrian Duszkiewicz, parując piłkę na słupek. Po chwili, po drugiej stronie boiska, przed szansą na trafienie stanął Kamil Michalski i nie pomylił się wyprowadzając Błękitnych na prowadzenie. Zdekoncentrowani piłkarze Wieży stracili jeszcze dwie kolejne bramki po uderzeniach Michalskiego oraz Dominika Ordaka i to piłkarze ze Starego Jarosławia dopisali komplet punktów do swojego ligowego dorobku.

Skład Wieży II: Iwaniec - Matelak Marcin, Matelak Tomasz, Gołaszewski, Kmieciak, Walentynowicz, Staszczak, Jakubik, Ciesielski, Winiarski

Skład Błękitnych: Duszkiewicz Adrian - Michalski, Duszkiewicz Karol, Sosiński, Ordak Dominik, Ordak Sławomir

El Balon 2 - 1 Blachotrapez

Bramki: Skok, Płuciennik (El Balon) - Nowak (Blachotrapez)

Kary minutowe: Włodarczyk (Blachotrapez)

W ostatnim meczu drugiej kolejki zmierzyły się drużyny, które znajdowały się po przeciwległych biegunach tabeli. Z tego też powodu faworytem był Blachotrapez, ale piłkarze El Balon nie zamierzali oddawać pola gry, pomimo, że dość szybko przyszło im gonić wynik po trafieniu Arkadiusza Nowaka. Chwilę później groźnego urazu doznał piłkarz Blachotrapezu - Jakub Fryc, który niefartownie wykręcił staw skokowy i musiał opuścić boisko, a po meczu trafił do szpitala na konsultację medyczną. Na boisku zaś to zawodnicy El Balon zaczęli prezentować się lepiej, a efektem tego najpierw bramka Macieja Skoka, a następnie Arkadiusza Płuciennika, która rozstrzygnęła losy meczu. Spory udział w wygranej miał też bramkarz El Balon - Robert Muller, który kilkakrotnie powstrzymał rywali przed wpisaniem się na listę strzelców. Końcowy wynik sprawił, że już po 2 kolejce, żadna z drużyn nie posiada w swoim dorobku kompletu punktów.

Skład El Balon: Muller - Meresiński, Płuciennik, Michalski, Tyfel, Tarnionek, Skok, Wojciechowski, Dąbrowski

Skład Blachotrapezu: Tornow - Misiura Emil, Misiura Dariusz, Fryc, Nowak, Wołyniec, Włodarczyk, Kaleta

4 - Michalski (Błękitni), Szopiński (Stara Darłovia), Głuszek (Stara Darłovia), Wólczyński (Stara Darłovia)

3 - Bartkowiak (Blachotrapez), Anuszkiewicz (Młoda Darłovia)