Błękitni Stary Jarosław wygrywają DALPN

Do ostatniej kolejki Darłowskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej końcowe rozstrzygnięcia były sprawą otwartą. Zdecydowanym faworytem do wygrania ligi pozostała drużyna Błękitnych Stary Jarosław, która mierzyła się z Młodą Darłovią. Na potknięcie lidera czekała Wieża II Postomino, która spotkała się w trudnym pojedynku z Blachotrapezem, ale w dalszym ciągu liczyła na końcowy triumf. Blachotrapez miał nadzieję na wygraną z Wieżą, co mogło wywindować ich na miejsce na podium w końcowym rozrachunku. To wszystko sprawiało, że do końcowego gwizdka można było spodziewać się boiskowych emocji.

W dziesiątej kolejce zmierzyły się ze sobą:

Młoda Darłovia 4 - 12 Błękitni Stary Jarosław

Bramki: Mikhailenko x 3, Masternak (Młoda Darłovia) - MIchalski x 8, Ordak Dominik x 2, Sosiński x 2 (Błękitni)

Mecz decydujący o końcowej wygranej Błękitnych ... został rozegrany w okrojonych składach. Ponownie katem Młodej Darłovii okazał się Kamil MIchalski, który ośmiokrotnie pokonał bramkarza rywali. Po drugiej stronie boiska wyróżnił się Dmytro Mikhailenko, który zaliczył trzy trafienia. Mecz bez większej historii, który potwierdził, że zawodnicy ze Strego Jarosławia zasługują na wygranie ligi i bardzo szybko można było grawerować puchar dla zwycięzcy ligi.

Skład Młodej Darłovii: Dąbski - Tyfel Adrian, Wyrosławski, Mikhailenko, Masternak

Skład Błękitnych: Turos Sebastian - Michalski Kamil, Sosiński, Ordak Dominik, Ordak Sławomir

Wieża II Postomino 4 - 3 Blachotrapez

Bramki: Nowak Marek x 2,Gołaszewski, Wołyniec - bramka samobójcza (Wieża II) - Nowak Arkadiusz x 2, Bartkowiak (Blachotrapez)

Zdecydowanie najciekawsze ze spotkań. Dość powiedzieć, że przy wysokiej wygranej Blachotrapezu... Wieża mogła znaleźć się poza pierwszą trójką. Ale zanim do tego doszło, to piłkarze Blachotrapezu zdecydowali się nie wystawiać pełnej szóstki, w związku z niepełnym składem Wieży II. To sprawiło, że mecz od pierwszej do ostatniej minuty miał bardzo wyrównany przebieg i szala wygranej przechylała się co chwila na każdą ze stron. Wydawało, się że Blachotrapez zdoła wykorzystać szerszą kadrę i możliwość dokonania skład, ale kilka zmarnowanych sytuacji podbramkowych zemściło się. Losy meczu rozstrzygnął niezawodny Gołaszewski, notując jedyne w tym meczu trafienie, ale najważniejsze, że gwarantujące wygraną.,

Skład Wieży II: Iwaniec - Walentynowicz, Jakubik, Nowak, Gołaszewski

Skład Blachotrapezu: Tornow - Misiura Dariusz, Nowak Arkadiusz, Wołyniec, Basałaj, Bartkowiak, Włodarczyk

Stara Darłovia 3 - 3 El Balon

Bramki: Maciąg x 2, Zawada  (Stara Darłovia) / Płuciennik, Muller, Wojciechowski (El Balon)

Wcześniejsze rozstrzygnięcia sprawiły, że mecz rozgrywany był o przysłowiową "pietruszkę". Pomimo to drużyny zaciekle walczyły o wygraną, a szczególne brawa należą się dla drużyny El Balon, która zagrała bardzo konsekwentnie w defensywie, co pozwoliło im na urwanie punktu Starej Darłovii. Darłowianie męczyli się przez całe spotkanie trzykrotnie nadrabiając stratę jednej bramki, a do siatki wpisali się dwukrotnie Maciąg oraz Zawada, notując ostatnie trafienie w lidze w tym sezonie. To jednak było zbyt mało aby dopisać kolejną wygraną do statystyk.

Skład Starej Darłovii: Bury - Szopiński, Zawada, Stermach, Głuszek, Maciąg, Prędki, Dudek

Skład El Balon: Kołodziejski - Meresiński, Wojciechowski, Skok, Płucienniek, Muller, Maroń

Końcowa klasyfikacja:

1. Błękitni Stary Jarosław

2. Wieża II Postomino

3. Stara Darłovia

4. Blachotrapez

5. El Balon

6. Młoda Darłovia

Nagrody indywidualne:

Najlepszy strzelec - Kamil Michalski (Błękitni Stary Jarosław)

Najbardziej wartościowy zawodnik - Szymon Gołaszewski (Wieża II Postomino)